Zapraszamy na koncert „Frigatti Trio"-muzyka brazylijska 2 grudnia (sobota), galeria biblioteki (ul. Niepodległości 13), godzina 19.
Sobotni wieczór spędź z biblioteką!
Zapraszamy na wyjątkowy koncert w składzie:
- Eduardo Frigatti-gitara
- Krzysztof Jusiak-gitara
- Sebastian Kozub- wiolonczela
Eduardo Łuciuk Frigatti - kompozytor, aranżer i gitarzysta. Studiował kompozycję z Krzysztofem Pendereckim, Rodrigo Lima i Maurício Dottori. Obecnie wykłada na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Uzyskał tytuł doktora w USP. Ukończył studia muzyczne w EMBAP/Unespar oraz studia w zakresie muzykoterapii w FAP/Unespar. Otrzymał tytuł magistra w UFPR pod kierunkiem kompozytora dra Maurício Dottori. Doskonalił swoje umiejętności w Escola de Música do Estado de São Paulo (Emesp) oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie z prof. Krzysztofem Pendereckim, jako stypendysta Mozarteum Brasileiro.
Krzysztof Jusiak - gitarzysta klasyczny oraz jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Folkwang Universität der Künste w Essen, Niemcy. Następnie swoje umiejętności doskonalił na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.
Sebastian Kozub pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych - jego ojciec jest wiolonczelistą, a matka skrzypaczką. W wieku 5 lat rozpoczął swoją przygodę z wiolonczelą. Uczestniczył, odnosząc sukcesy w ponad 50 konkursach wiolonczelowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Sebastian prezentował swoją sztukę na wielu prestiżowych scenach, zarówno w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Oprócz kariery solowej, Sebastian jest aktywnym muzykiem kameralnym, dzieląc scenę z renomowanymi artystami, m.in. Andresem Cárdenesem, Yują Wang, Teng Li i Aaronem Boydem.
Podczas koncertu zaprezentujemy video –art Pawła Łuciuka z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
Paweł Łuciuk, - artysta generatywny, zdobywca wielu nagród, poświęca się badaniom nad artystycznymi możliwościami rzeczywistości wirtualnej, rozszerzonej rzeczywistości i sztucznej inteligencji. Obecnie prowadzi zajęcia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Spotkanie dostępne bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.