Zapraszamy użytkowników biblioteki na promocję tomiku poezji Tobiasza Opata Michalaka Sezon Martwych Wierszy.

Tobiasz Opat Michalak – raper, poeta, filozof, tekściarz. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS. Przez 12 lat lider niszowej  grupy hip-hopowej Versooz grającej hip-hop alternatywny. Współautor 5 płyt Cd i kilku maxisingli. Solowa działalność to dwa albumy: „Tropikalny Blues” wydany w 2013 roku oraz „Francuski Styl Bootleg” z 2018r. Zadebiutował jako poeta w kilku czasopismach m.in. „Głos Humanisty” oraz w pracy zbiorowej „Tęsknota w kulturze” Nagrywa z artystami z całego kraju.

15 maja w Galerii Biblioteki odbył się wieczór poetycki promujący tomik Tobiasza „Opata” Michalaka pt. "Sezon Martwych Wierszy". Tomik ten, jak sam autor mówi,  to samo życie; życie twórcy; wieloetapowy proces rozwoju, upadków i uniesień…

„Sezon martwych wierszy” powstawał kilka lat i jest efektem przemian w życiu poety. Twórca dedykuje swoje wiersze w pierwszej kolejności „odrzuconym przez społeczeństwo”. Tobiasz szczerze opowiedział o swoich początkach, inspiracjach oraz o tym czym jest dla niego poezja.

Wiersze czytali uczniowie Katarzyny Mądrachowskiej, nauczycielki  z  II LO w Świdniku, która jako pierwsza zaszczepiła pasję pisania w artyście.

Po zakończeniu imprezy zebrani goście mieli okazję kupić tomik poezji „Opata” i porozmawiać w kuluarach z autorem.

„Sezon martwych wierszy to dopiero początek mojej drogi – kolejny już wkrótce…”

Sezon martwych wierszy

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z artystą na portalu swidnik.pl.