Wraz z uczniami klas piątych SP 5 włączamy się do Narodowego Czytania! Wybraliśmy "Katarynkę" Bolesława Prusa, która jest lekturą wskazaną akurat dla uczniów w tych klas.

A gościny udzieli nam Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku.

W salach i korytarzach Szkoły będzie można posłuchać "Katarynki" w wykonaniu uczniów.

Zapraszamy 9 września (poniedziałek) godz. 10.45.

Katarynka

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich zabrzmiała dziś katarynka. Nie chodziło jednak o instrument, ale o nowelę Bolesława Prusa. Jej fragmenty czytali Beata Olszańska, dyrektor placówki, Joanna Makuszewska-instruktor biblioteki oraz Małgorzata Jańczuk- nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku, i jej uczniowie z klas 5c i 5f. Współorganizatorem spotkania była nasza biblioteka.

Fotorelacja: