Kalendarz wydarzeń

Pan Amo - wieczór autorski najnowszego tomu wierszy świdniczanina Marka Rapnickiego
Sobota, 26 Wrzesień 2020, 17:00 - 18:30
Odsłon : 261
Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski najnowszego tomu wierszy Pan Amo świdniczanina Marka Rapnickiego.

Marek Rapnicki Świdnik

Wieczór autorski, promocja najnowszego tomu wierszy, wydanych przez lubelskie wydawnictwo Test, świdniczanina Marka Rapnickiego, mieszkającego i działającego aktywnie na niwie kultury w Raciborzu. Ta, wydaje "Almanach prowincjonalny". Współpracuje też z naszą biblioteką przy organizacji spotkań autorskich, będąc członkiem społecznej rady programowej przy bibliotece.

 

Autor o sobie:

"Nazywam  się  Marek  Rapnicki.  Jestem  raciborzaninem  od 36 lat, przyjechałem tu z daleka, z Lublina, gdzie się urodziłem, wychowałem i studiowałem. Z pierwszego wykształcenia jestem archeologiem, przyjechałem tu do muzeum. Pamiątka jaka pozostała po mnie to wystawa sztuki egipskiej "W krainie Ozyrysa" z mumią, która można do dziś oglądać. Po 5 latach jednak zmieniłem zawód, zostałem Dyrektorem Raciborskiego wtedy Domu Kultury, dlatego, że zawsze interesowałem się sztuką: malarstwem, muzyką, rzeźbą. Już jak dyrektor  zrobiłem  studia  podyplomowe  z  dziedziny  kulturalno-oświatowej.  Tak  się  złożyło,  że jedyne miejsca mojej pracy – muzeum i Raciborski Dom Kultury – są naprzeciw siebie, przy tej samej ulicy Chopina.
Dziś pracuję w Raciborskim Centrum Informacji, które jest częścią Raciborskiego Centrum Kultury i na co dzień robię to co rzeczywiście lubię: organizacja wystaw malarstwa, fotografii, redagowanie Almanachu Prowincjonalnego, którego wymyśliłem przed 12 laty i który redaguję do dziś. Zmusza on do wysiłku intelektualnego, jak i organizacyjnego."

źródło: https://www.raciborz-art.pl/literatura/marek-rapnicki/
Miejsce Galeria