Kalendarz wydarzeń

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
Środa, 11 Wrzesień 2019, 09:00 - 11:00
Odsłon : 139
Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy czytelników oraz uczniów klas III-IV na spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską w środę 11 września2019 r. o godz. 8.30

 „Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach, zwyczajach z Renatą Piątkowską”.

Spotkanie opiera się na książkach: „Gdyby jajko mogło mówić”, Mądra głowa zna przysłowia”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”.

Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z pojęciami: przysłowie, przesąd, zwyczaj oraz z autorką wielu wspaniałych książek dostępnych w naszej bibliotece.

Zapraszamy klasy, ale również rodziców z dziećmi po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Nr telefonu: 506 024 857

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich trzydzieści siedem. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom". Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren,  pierwsze miejsce w konkursach: " Przecinek i Kropka' oraz "Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”, statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K.Makuszyńskiego, za całokszta³t twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeździć konno.

Miejsce: Galeria Biblioteki

Miejsce Biblioteka Główna