Szanowni Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, iż z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie udostępni naszej bibliotece bezpłatny dostęp do aplikacji Legimi, stanowiącej obecnie największą bazą e-booków i audiobooków w Polsce. Jest to usługa, dzięki której uzyskacie Państwo dostęp do ponad 63 tys. ebooków!

Uwaga! Oferta ograniczona. Mamy dla Was 20 nowych kodów dostępu!

Legimi pozwala na korzystanie ze swoich zasobów na każdym urządzeniu, umożliwiającym ściągnięcie aplikacji oraz wyświetlenie książek!

oferta ebooków Legimi

Zainteresowanych Czytelników zapraszamy do naszej Wypożyczalni dla Dorosłych lub MediaStrefy, gdzie po weryfikacji (aktywna karta biblioteczna bez blokady) otrzymają kod dostępu do aplikacji, oczywiście z życzeniami spokojnych i zaczytanych Świąt!

Ofera Legimi

Jak zalogować się do Legimi

• W celu otrzymania kodu prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych lub MediaStrefie w godzinach otwarcia biblioteki.
  • Kod ważny jest przez 30 dni od chwili jego aktywacji.
  • Po upływie tego czasu można zwrócić się do naszej biblioteki po nowy. Kody będą wydawane wyłącznie czytelnikom biblioteki posiadającym aktywną kartę.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną na kwotę 95 932,00 zł zrealizowano ze  środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
  • Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

• Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do naszej biblioteki z ważną (aktywną, bez blokad) kartą biblioteczną.

• Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

• Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

• Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.