Album mojemu miastuWszystkich mieszkańców Świdnika oraz jego sympatyków zapraszamy na spacer po Świdniku. Będzie to niezwykły spacer w niezwykłe miejsca z lat 50. i 60. XX wieku. Przewodnikami będą świdniczanie, bo któż lepiej zna swoje miasto?  Album Mojemu miastu - początki Świdnika w fotografii to pierwsza tego typu publikacja o Świdniku i o tym, jak na naszych oczach, teraźniejszość staje się historią. Album opracowały dwie nasze bibliotekarki. Zachęcamy do lektury!

To pierwsza tego typu publikacja o Świdniku i o tym, jak na naszych oczach, teraźniejszość staje się historią. Nie jest to zwykły album, gdyż stworzyli go mieszkańcy Świdnika. To właśnie Oni udostępnili nam swoje prywatne zdjęcia i przekazali wspomnienia. Oni zbudowali to miejsce i stworzyli jego historię. Obraz miasta szybko zmienia się, wiele zdarzeń odchodzi w zapomnienie. Coraz trudniej odszukać ślady dawnej historii. Sięgamy więc do pamięci, żyjących świadków przeszłości i do dokumentów. Nie jest to zwykły album, gdyż stworzyli go sami mieszkańcy Świdnika... To oni udostępnili nam swoje prywatne zdjęcia, to oni przekazali swoje wspomnienia, umieszczając je w różnych publikacjach. My zebrałyśmy wszystko w jednym miejscu, połączyłyśmy zdjęcia ze wspomnieniami i udostępniamy je Państwu.

Książka została wydana prywatnym nakładem autorek.

Album mojemu miastu

Wywiad z autorkami

Promocja książki w TVP

Album „Mojemu miastu” można nabyć w:

• w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej (ul. Niepodległości 13),
  • Filii M-PBP nr 2 (ul. Piłsudskiego 6A)
  • oraz w księgarni „Libro”, (ul. Niepodległości 11).

Autor: Elżbieta Denis, Joanna Swacha-Broda
ISBN: 978-83-949880-0-5