Wi-Fi w bibliotece

Sonda

Z jakich zbiorów multimediów korzystałbyś najchętniej?

Nowości multimedialne w MediaStrefie

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek na rok 2017.
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku otrzymała w 2017 roku dotację w wysokości 38 181,00 zł w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tydzień Bibliotek 2018

Rozmiar czcionki

 

Tydzień Bibliotek

 

Po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2018 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”.

 

 

 

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa kilka atrakcji.

  •  Mamy dobrą wiadomość dla spóźnialskich!

Ogłaszamy amnestię w bibliotece w dniach 7-21 maja z okazji Tygodnia Bibliotek 2018.

 

  • W Tygodniu Bibliotek zapraszamy do MediaStrefy wszystkie Panie na wieczorny maraton filmowy. Planujemy projekcję trzech filmów.

Startujemy w czwartek (10 maja) o godz. 17.00.

kobiecy wieczór filmowy

  

 

 

  • We wtorek (8 maja) zapraszamy na wystawę prac uczestników warsztatów plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. Krajobrazy nasercowe.  Są to prace malarskie i graficzne będące znakiem kontemplacji piękna wokół i wewnątrz nas, które zostały wykonane pod kierunkiem Barbary Kasprzak i Agaty Pajdowsiej.

 

  • Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zapraszamy miłośników poezji Zbigniewa Herberta do biblioteki.

We wtorkowy wieczór 15 maja w Galerii biblioteki odbyło się spotkanie zorganizowane przez pracowników Wypożyczalni dla Dorosłych M-PBP i Zespołu Literackiego działającego od trzynastu lat przy Uniwersytecie III Wieku.Ta impreza ładnie wpisała się w zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, ale przede wszystkim była zwieńczeniem pewnego cyklu spotkań.

Od pięciu lat pracownicy wypożyczalni prowadzą wraz z Zespołem Literackim Uniwersytetu III Wieku cykl pt „ Z książką przez świat”- pogawędki o literaturze”. Naszym spotkaniom towarzyszą interesujące dyskusje, możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury. Promujemy  współczesną literaturę polską i obcą oraz przybliżamy sylwetki pisarzy. Takie spotkania są zazwyczaj bardzo ciekawe, poszerzają horyzonty literackie, uczą i kształtują w nas myślenie krytyczne.

W związku z obchodami 2018 Roku Zbigniewa Herberta na początku lutego rozpoczęliśmy cykl „We mnie jest płomień który myśli…” – pogadanki Herbertowskie poświęcone różnym aspektom życia i twórczości poety, m.in. fascynacji światem antycznym, podróżom, przywiązaniu do tradycyjnego patriotyzmu, zaangażowaniu w sprawy polityczne i społeczne, duchowości itp. Wczorajszy wieczór był uroczystym zakończeniem „Pogadanek Herbertowskich”. Dziękujemy wszystkim miłośnikom poezji Herberta za to że zechcieli uczestniczyć  w tej ważnej dla nas uroczystości, a w sposób szczególny Paniom z Zespołu Literackiego za długoletnią przyjaźń, wrażliwość i niesamowicie ciepłą atmosferę naszych spotkań.

 

 

 

Galeria zdjęć.

Łącza społecznościowe

Obserwuj nas na:

Nowości książkowe

Dane adresowe

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

ul. Niepodległości 13
21-040 Świdnik

Telefon: (81) 751 28 04
Faks:     (81) 759 11 88

E-mail: mpbp2@wp.pl

Godziny otwarcia Bbiblioteki Głównej

Poniedziałek
  9:00 - 15:00
Wtorek
           9:00 - 18:00
Środa
            9:00 - 18:00
Czwartek
       9:00 - 18:00
Piątek
            9:00 - 18:00
Sobota
           9:00 - 15:00
Niedziela
         nieczynne
Biblioteka Główna Napisz do nas... Wyślij