Nowości filmowe

Wi-Fi w bibliotece

Ankieta

Najchętniej czytane książki

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek na rok 2017.
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku otrzymała w 2017 roku dotację w wysokości 38 181,00 zł w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Internetowa wypożyczalnia e-booków

Rozmiar czcionki

 W ramach Budżetu Obywatelskiego projekt "MediaStrefa- czytelnia multimedialna", Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku uruchamia dla czytelników internetową wypożyczalnię e-booków Nasbi.

NASBI to Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa, natomiast OSBI to Ogólnopolska Sieciowa Biblioteka Internetowa.

Zapraszamy do Czytelni Biblioteki Głównej (przy ul. Niepodległości 13) oraz Filii nr 2 po specjalny kod aktywacyjny. Gwarantujemy również zdalny dostęp do szerokiej oferty profesjonalnych e-booków, ich błyskawiczne wypożyczanie i wygodne korzystanie z publikacji. 

Aby korzystać z usługi NASBI, należy założyć indywidualne konto na stronie http://nasbi.pl/rejestracja.html.

Następnie po aktywacji konta możemy korzystać na miejscu ze zbiorów w Czytelni Biblioteki Głównej oraz Filii nr 2.

Jeżeli chcesz korzystać z usługi NASBI w innym miejscu niż siedziba biblioteki, konieczna jest autoryzacja. Odpowiedni kod otrzymasz od bibliotekarza w wyżej wymienionych placówkach. Aby dokonać autoryzacji, należy utworzyć prywatne konto w systemie, a następnie zalogować się za jego pomocą. Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie Kod dostępu. Należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go za pomocą przycisku Wyślij. Czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości. Od tej chwili możesz korzystać z NASBI w dowolnym miejscu.

 

Pobierz prezentację w Powerpoint.

Prezentacja video.

 

Jeżeli czytelnik ma konto na platformie Helion (helion.pl, ebookpoint.pl, onepress.pl, sensu.pl, septem.pl, bezdroża.pl) to może korzystać z niego również na platformie NASBI.

Wypożyczalnia e-booków jest darmowa.

Liczba e-booków i audioboków w bazie: 363 woluminy.

Czas wypożyczenia e-booka to 14 dni, audiobook - 7 dni.

 

 Oferta audioboków do słuchania:

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty Uśmiech

Nowości dla dorosłych

Nowości książkowe dla dzieci i młodzieży

Obserwuj nas na:

Biblioteka Główna Napisz do nas... Wyślij