Nowości filmowe

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek na rok 2017.
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku otrzymała w 2017 roku dotację w wysokości 38 181,00 zł w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narodowe Czytanie Wesela 2017

Już po raz drugi nasza Biblioteka wzięła udział w prezydenckiej akcji "Narodowe Czytanie". Tym razem czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Impreza odbyła się w Centrum Kultury, gdzie świdniccy licealiści z II LO (współorganizator imprezy) czytali fragmenty dramatu. Słowo wstępne oraz sylwetkę autora przybliżył dyrektor M-PBP w Świdniku-Mirosław Król, a prelekcję dotyczącą powstania "Wesela" wygłosiła wicedyrektor ZSO nr 1, polonistka, Magdalena Skwarczyńska-Zuch. Spotkanie uświetnił występ chóru Canto oraz pokaz Zespołu Tańca Ludowego "Leszczyniacy". Na zakończenie dyrektor biblioteki zadał kilka pytań licealistom dotyczących lektury (poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone książkami) i podziękował wszystkim za przybycie i wzięcie udziału w "Narodowym Czytaniu".