Wczoraj w Galerii naszej biblioteki odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy powiatu świdnickiego pt. Biblioteczny warsztat pracy z pokoleniem Z.

Zajęcia poprowadziła Monika Schmeichel-Zarzeczna, kierownik Filii nr 38 MBP w Lublinie, trenerka, animatorka kultury, historyk sztuki, kurator wystaw, a przede wszystkim bibliotekarz pracujący z dziećmi w różnych grupach wiekowych.

Trenerka przedstawiła nowej formy pracy z młodszym czytelnikiem z wykorzystaniem nowych technologii. Bibliotekarze mieli okazję zapoznać się z aplikacjami dostępnymi na tablet i smartfon podnoszącymi atrakcyjność lekcji bibliotecznych. Ponadto mieliśmy okazję przetestować działanie takich aplikacji jak Draw your game, Mentimeter, Plickers, Quiver czy Kahoot oraz obejrzeć książki z rozszerzoną rzeczywistością.

Z pewnością zostaną wykorzystane w pracy z małym czytelnikiem.