Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. "Laluś" organizują od 5 do 12 kwietnia w Świdniku świąteczną akcję „Pamiętajmy o Bohaterach. Wielkanocna Paczka dla Kombatantów”.

Jest to zbiórka produktów żywnościowych oraz środków chemicznych codziennego użytku dla Kombatantów z naszego miasta i powiatu.

Miłym akcentem przedsięwzięcia będą także życzenia oraz laurki, przygotowywane przez najmłodszych mieszkańców Świdnika.
Inicjatywa ma na celu kultywowanie i propagowanie pamięci o bohaterstwie Rodaków, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz o byłych więźniach hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów.

Dary można przynosić do siedziby Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej (ul. Niepodległości 13).

W dniach 16-17 kwietnia 2019 roku paczki zostaną dostarczone do Naszych Kombatantów.

paczka

Akcję „Pamiętajmy o Bohaterach. Wielkanocna Paczka dla Kombatantów” objęli patronatem honorowym Waldemar Jakson - Burmistrz Świdnika oraz Łukasz Reszka - Starosta Świdnicki.